GESAŞ 1974 yılında Konya’da Kuruldu. 18 bin metrekaresi kapalı 22 bin metrekarelik toplam alanda Tahin ve Tahin Helvası üretimiyle sevdiğimiz tatlara hayat vermeye başladı.

Sektöründe uyguladığı son teknoloji continue sistemler, tam otomatik fırınlar, bilgisayar kontrollü üniteler ile GESAŞ birçok yeniliği  uygulayan firma ünvanını almıştır.

Sahip olduğu son teknoloji ile TS-EN-ISO 9001:2000 ve TS-EN-ISO 22000  standartlarında üretim yapan GESAŞ ürettiği Susam, Tahin, Helva, Pekmez, Çikolata ve Reçelin yanı sıra Ayçiçek Yağı, Mısır Yağı, Kanola Yağı, Fındık yağı, Üzüm Sirkesi, Elma Sirkesi ve Limon Sosu’nu da  ürün portföyüne katmıştır.

2004 yılında GESAŞ, AŞCILAR A.Ş. bünyesine katılmış ve yeni yatırımlarla daha da ileriyi hedeflemiştir. Profesyonel yönetim anlayışı, koşulsuz müşteri memnuniyeti, yeni yatırımlar, geniş ürün yelpazesi, arge çalışmalarına verdiği önem, güçlü dağıtım ağıyla GESAŞ iç ve dış piyasada sizlerden aldığı güçle Türk ekonomisinin parlayan yıldızlarından biri olmaya devam edecektir.
BİLGİ TOPLUM HİZMETİ